Poniedziałek: ZamknięteWtorek-niedziela: 12:00 - 22:00

O nas

Poznaj nas bliżej

Moja historia

25 lat temu taka myśl - a może by tak zupełnie odmienić swoje życie i wyjechać do Włoch?
Zanim jeszcze skończyłam się zastanawiać nad odpowiedzią, już miałam walizki spakowane!
I tak to dotarłam do mojej ukochanej Umbrii, cudownie zielonej krainy położonej w samym sercu Włoch. Była to miłość od pierwszego wejrzenia!
Dlaczego???
Już tłumaczę!

 


Miłość do Włoch

Dlaczego je kocham

1

Włosi: radośni, pełni życia i ciekawi innych ludzi. Gadają, gadają, gadają...gestykulując przy tym na całego! Zupełnie tak jak ja :)

2

Historia: Uważaj!!! Tu każdy kamień, na którym stąpasz możne się okazać zabytkiem, tu oddycha się historią...

3

Sztuka: stary i poczciwy Leonardo da Vinci i nasza młoda, piękna Silvia Ranchicchio a zaraz za nimi Prada, Cavalli, Valentino i Dolce & Gabbana.

4

Krajobrazy, natura: góry, jeziora, morze, plaże, wzgórza, wulkany, winnice, do koloru do wyboru..dech w piersiach zapiera...

5

Kawa: poranek bez espresso?? kurczę, ale tak się nie da! Więc co rano, do baru na kawę i pogawędka z miejscowym barmanem.

6

Dolce Vita: siadaj w kawiarni na przeciw pięknej fontanny (na pewno znajdziesz ją w każdej miejscowości!!), noga na nogę, ciemne okulary, szpanuj trochę, kieliszek czerwonego wina, przestań myśleć o problemach i proszę bardzo...ladies and gentlemen..dolce vita...żyć nie umierać!

7

Słońce, słońce i jeszcze raz słońce...

8

Muzyka: Albano i Romina- nic tu ująć, nic tu dodać...Kto z nas nie zakochał się przy ich piosenkach?? Ja to nawet kilka razy :)

9

No i kuchnia, moja pasja od zawsze...po prostu skradła mi serce...pizza, spaghetti, lasagne, frutti di mare, tiramisu...niekończąca się lista... a do tego jeszcze trzeba dodać, że każdy posiłek to wręcz rytuał...cała rodzina zbiera się przy stole...aż się chce siedzieć, gadać, śmiać i popijać wspaniale wino…

I pewnego dnia narodził się pomysł: dlaczego trochę tego świata nie przenieść do Poznania????


I tak to się zaczęło...

demo

Restauracja włoska, pizzeria - Pinco Pallino Poznań

Realizacja: Empressia